– powiedział Artur Kurcweil, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący Obszar Technologii. PKO Bank Polski zwyciężył w międzynarodowym konkursie Global Retail Banking Innovation Awards 2023 organizowanym przez magazyn The Digital Banker. Jury konkursu przyznało bankowi pierwsze miejsce w kategorii “Outstanding Customer Relations & Brand Engagement Initiative”, za działania związane z budowaniem jego obecności w Metaverse.

Cyfryzacja banków

W budynku przez cały czas obecne są także roboty, które pomagają odwiedzającym zapoznać się z podstawowymi informacjami o banku. Bank poszukuje firm, które posiadają odpowiednie doświadczenie technologiczne i podejmą współpracę w zakresie tworzenia i utrzymania wirtualnych przestrzeni oraz projektowania rozgrywek na platformach gamingowych i klasy Metaverse. PKO BP zaznacza, że obecnie zamierza prowadzić testy związane z nowoczesnymi technologiami.

PKO Bank Polski partnerem światowego biegu Wings for Life World Run

Przy jej realizacji bank współpracował z firmą XR Wizards. PKO Bank Polski 30 maja zorganizuje wirtualne targi pracy w Metaverse. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z pierwszych na świecie. Targi dedykowane są zarówno osobom dopiero wchodzącym na rynek pracy, jak i bardziej doświadczonym specjalistom z obszarów IT, Data Science, Big Data, Sprzedaż, Obsługa Klienta, UX, Ryzyko, czy Operacje. Dowiedzieć się jak funkcjonuje bank i zaaplikować na wybrane stanowisko.

PKO Bank Polski wkracza do Metaverse

Jesteśmy przekonani, że wraz z rozwojem platform metaversowych, ta przestrzeń może odegrać ważną rolę w rozwijaniu relacji z klientami. Chcemy zbudować przewagi wynikające z premii pierwszeństwa i stworzyć nowy kanał komunikacji z naszymi klientami oraz z osobami, które potencjalnie mogą nimi być w przyszłości. Kapituła konkursu, która oceniła 40 zgłoszonych przez banki rozwiązań technologicznych i doceniła innowacyjność wdrożeń PKO Banku Polskiego. Zarząd Banku rekomenduje podjęcie decyzji o wypłacie dywidendy z zysku netto za 2023 r. Proponuje się, aby dniem dywidendy był 8 sierpnia 2024 r., a terminem wypłaty dywidendy 22 sierpnia 2024 r.

Edukacyjna gra VR od PKO Banku Polskiego

Pozwala użytkownikom poruszać się po świecie cyfrowym w sposób bardziej immersyjny niż dostępny we współczesnych platformach internetowych czy mobilnych. Uzasadniając nagrodę, organizatorzy zwrócili uwagę na innowacyjne podejście przy organizacji Wirtualnych Targów Pracy #PKOBankTalentów oraz na działania marketingowe budujące zaangażowanie użytkowników platform metaversowych wokół marki PKO Banku Polskiego. W konkursie, którego wyniki zostały ogłoszone 19 października podczas uroczystej gali w Singapurze, PKO Bank Polski pokonał 530 projektów zgłoszonych przez 190 banków z całego świata. PKO Bank Polski zwyciężył w międzynarodowym konkursie Global Retail Banking Innovation Awards 2023 organizowanym przez magazyn „The Digital Banker”. Jury konkursu przyznało bankowi pierwsze miejsce w kategorii „Outstanding Customer Relations & Brand Engagement Initiative” za działania związane z budowaniem jego obecności w Metaverse. – powiedziała Jolanta Wiewióra, Dyrektor Pionu Relacji z pracownikami w PKO Banku Polskim.

  1. Zarząd Banku rekomenduje podjęcie decyzji o wypłacie dywidendy z zysku netto za 2023 r.
  2. Uzasadniając nagrodę, organizatorzy zwrócili uwagę na innowacyjne podejście przy organizacji Wirtualnych Targów Pracy #PKOBankTalentów oraz na działania marketingowe budujące zaangażowanie użytkowników platform metaversowych wokół marki PKO Banku Polskiego.
  3. – powiedział Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego kierujący pracami Zarządu.
  4. Pod koniec kwietnia również Standard Chartered poinformował o nabyciu wirtualnej działki w metaverse The Sandbox.
  5. Chociaż PKO BP wchodząc do metaverse dopiero przeciera w Polsce szlaki, to swoje wirtualne budynki ma już kilka instytucji ze świata finansów.

Celem PKO Banku Polskiego jest zbudowanie wiedzy i doświadczeń, które posłużą mu do biznesowego wykorzystania nowego kanału komunikacji z klientami oraz rozpoznanie w praktyce innych możliwości jakie daje obecność w metaświatach. W pierwszej kolejności bank będzie dążył do wykorzystania potencjału Metaverse do bardziej immersyjnego onboardingu nowych pracowników oraz prowadzenia przeznaczonych dla nich szkoleń. PKO Bank Polski przeniósł swoją charakterystyczną rotundę do świata wirtualnego. Placówka jest usytuowana na działce platformy Decentraland, gdzie posłuży jako cyfrowe laboratorium dla budowania know-how banku w zakresie obecności w metaświatach.

Bank otworzył się na świat wirtualny, aby w praktyce rozpoznać, jaką wartość dodaną może do niego wnieść oraz jak biznesowo wykorzystać tę przestrzeń. Po pierwszych, bardzo dobrych doświadczeniach związanych z obecnością na platformie Decentraland, podjął decyzję, że chce dalej rozwijać swoją wirtualną PKO Rotundę i zwiększać jej atrakcyjność. Chce się także pojawić na platformach gamingowych, takich jak Fortnite czy Roblox, gdzie planuje stworzyć interaktywne przestrzenie edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci i młodzieży. Wcześniej wspominana PKO Rotunda to jeden z najbardziej znanych budynków w Warszawie. Teraz znajduje się w metaversum, a użytkownicy mogą zapoznać się z wystawą polskiej sztuki współczesnej, związanej z historią banku.

W pierwszej kolejności, bank będzie dążył do wykorzystania potencjału metaverse do bardziej immersyjnego onboardingu nowych pracowników oraz prowadzenia przeznaczonych dla nich szkoleń. Równolegle PKO BP będzie prowadził prace przygotowawcze do stworzenia nowego kanału komunikacji z klientami – czytamy w komunikacie. Bank będzie także w dalszym ciągu budował doświadczenie w zakresie wirtualnej rzeczywistości (VR) i rozszerzonej rzeczywistości (XR). Modelu PKO Rotundy w technologii VR przygotowuje się również do zaprojektowania i utrzymania wirtualnej przestrzeni banku na kolejnych modelach gogli VR/XR.

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 429 mld zł. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, z której aktywnie korzysta 6,8 mln klientów, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Spółka wzmacnia swoją obecność zagraniczną za pośrednictwem oddziałów korporacyjnych działających w Niemczech, w Czechach i na Słowacji. PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 473 mld zł. Zysk netto grupy PKO Banku Polskiego przekroczył 4,8 mld zł. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która została aktywowana przez klientów już ponad 7,7 mln razy, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce.

Najbardziej aktywni użytkownicy będą mieli szansę umówić się na indywidualną rozmowę z bankowymi rekruterami. W tym projekcie Zarobki Amazon Q4 PKO Bank Polski wspierany był przez SI-Consulting. Z kolei przy tej realizacji bank współpracował z firmą XR Wizards.

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 461 mld zł. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która została aktywowana przez klientów już ponad 7,6 mln razy, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 444 mld zł. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która została aktywowana przez klientów już ponad 7,4 mln razy, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce.

Odwiedziło je ponad 600 osób, z których część nie tylko pozostawiła swoje CV, ale także od razu umówiła się na rozmowę z bankowymi rekruterami. Jak poinformował PKO Bank Polski, Bank poszukuje firm, które posiadają doświadczenie technologiczne i podejmą współprace w zakresie projektowania oraz utrzymania wirtualnych przestrzeni. PKO BP chce pojawić się na platformach do gier oraz rozwinąć aktywność na platformach klasy Metaverse – wynika z komunikatu banku, który planuje też rozwój swojej obecności w tzw. Metaverse, czyli wirtualnym świecie poprzez tworzenie cyfrowych przestrzeni edukacyjnych. Dla odwiedzających budynek przygotowana została wystawa polskiej sztuki współczesnej zgromadzonej przez PKO Bank Polski, wystawa poświęcona historii banku oraz galeria kart płatniczych. Do odwiedzenia najważniejszych punktów wirtualnej PKO Rotundy zachęcają elementy grywalizacji w postaci dostępnych do zebrania cyfrowych kropek.

Aby zobaczyć jej najważniejsze punkty, warto wziąć udział w grywalizacji, zbierając cyfrowe kropki. Oprócz tego do dyspozycji odwiedzających są roboty, które udzielają potrzebnych informacji. PKO Rotunda została dostosowana do obecnych trendów obowiązujących w metaverse, a projekt wspierał SI-Consulting. PKO Bank Polski zdecydował się na zorganizowanie wirtualnych targów pracy, ponieważ stale poszukuje nowych form kontaktu z osobami zainteresowanymi pracą w banku i chciał przetestować możliwości jakie daje w tym zakresie świat Metaverse.

Projekt metaversowy umożliwia nam dokonanie skoku technologicznego i rozwijanie kompetencji, wciąż unikalnych w branży bankowej. Chcemy być postrzegani jako instytucja nowoczesna, zdolna szybko dostosować się do preferencji, oczekiwań i upodobań młodego pokolenia. PKO Bank Polski wkroczył do Metaverse, przenosząc jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków Warszawy do metaświata.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy od otwarcia Nikeland w 2021 r. Ten cyfrowy sklep Nike odwiedziło ponad 7 mln osób na całym świecie. Zdaniem ekspertów wbudowane w metaverse funkcje społeczne zachęcają do interakcji i zaufania między kupującymi i sprzedającymi. Stwarza to bardziej pozytywne doświadczenie zakupowe dla wszystkich zainteresowanych i może prowadzić do zwiększenia sprzedaży i przychodów.

Bank chce być liderem metabankowości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i przewiduje, że dzięki innowacyjnemu podejściu w przyszłości Metaverse będzie dla niego ważnym kanałem komunikacji z młodymi klientami. PKO Bank Polski przeniósł warszawską Rotundę do wirtualnego świata i uruchomił swoją placówkę w Metaverse. To pierwszy polski bank, który jest obecny w metaświecie w takiej formie. Budynek usytuowany został na działce na platformie Decentraland, gdzie będzie dla banku pełnił funkcję cyfrowego laboratorium do zdobywania know-how w zakresie obecności w metaświatach. Jest obecny na platformie Decentraland, gdzie jako pierwszy bank w Polsce uruchomił swoją wirtualną placówkę, będącą cyfrową kopią warszawskiej PKO Rotundy.

Chociaż PKO BP wchodząc do metaverse dopiero przeciera w Polsce szlaki, to swoje wirtualne budynki ma już kilka instytucji ze świata finansów. Mowa między innymi o tajlandzkim Siam Commercial Bank, a także Grupie HSBC. Pod koniec kwietnia również Standard Chartered poinformował o nabyciu wirtualnej działki w metaverse The Sandbox. Zakupy online wciąż ewoluują, a najwięksi rynkowi gracze otwierają się na NTF i metaświat.

Największy bank w Polsce, PKO Bank Polski uruchomił swoją pierwszą placówkę w Metaverse. Przeniósł on oddział PKO Rotunda do świata wirtualnego i Bank będzie prowadził prace przygotowawcze do stworzenia nowego kanału komunikacji z klientami – poinformował PKO BP w komunikacie prasowym. Nowe rozwiązania w tym zakresie mogą pomóc w pokonaniu wyzwań, z jakimi po zmianie trybu pracy na hybrydowy mierzą się firmy na całym świecie. Równolegle bank będzie prowadził prace przygotowawcze do stworzenia nowego kanału komunikacji z klientami. W perspektywie najbliższej dekady będzie też rozwijał rozwiązania związane z identyfikacją tożsamości klientów w metaświatach oraz będzie testował możliwość integracji bankowych produktów. PKO Bank Polski przeniósł oddział PKO Rotunda do świata wirtualnego i uruchomił tam swoją pierwszą placówkę w Metaverse.

PKO Bank Polski przeniósł jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich budynków do metaświata. Użytkownicy platformy Decentraland mogą odwiedzić wirtualną PKO Rotundę, w której udostępniona została wystawa polskiej sztuki współczesnej. PKO Bank Polski wykorzysta swoją obecność w Metaverse do zdobywania doświadczenia i testowania rozwiązań technologicznych, które posłużą mu do rozwoju Brexit Deal możliwości Surge wysyłanie Funt wyższy nowego kanału komunikacji z klientami oraz jego wykorzystania biznesowego w dalszej przyszłości. PKO Bank Polski wszedł do metaverse, przenosząc oddział PKO Rotunda do świata wirtualnego. Jest on teraz dostępny na platformie Decentraland i zostanie wykorzystany do badań w zakresie obecności placówek bankowych w metaświecie oraz tworzenia nowego kanału komunikacji z konsumentami.

Metaverse w perspektywie dekady może stać się dla globalnej gospodarki impulsem rozwojowym takim, jak w przeszłości było pojawienie się komputera osobistego, Internetu czy smartfonów. Chciałbym, aby PKO Bank Polski był gotowy wykorzystać związane z tym szanse, a gdy Metaverse już dojrzeje – aby tak jak dotychczas, nadawał rytm w rozwoju technologicznym krajowego sektora bankowego i polskiej gospodarki. Droga do realizacji tego celu wiedzie przez gromadzenie wiedzy i doświadczeń budowanych podczas obecności w metaświecie. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej bankowej ikony, PKO Rotundy, do świata Metaverse i uruchomienie tam naszej pierwszej placówki.

Priorytetem jest wdrożenie bardziej skutecznych szkoleń dla pracowników. W ciągu najbliżej dekady bank zamierza też rozwijać kwestie związane z identyfikacją tożsamości klientów w metaverse oraz integracją produktów. Warto zaznaczyć, że na razie wirtualne światy dominują w środowisku gier komputerowych, jednak coraz więcej jednostek biznesowych wypróbowuje rozwiązania z tego zakresu. Dla odwiedzających budynek PKO BP na platformie Decentraland została przygotowana wystawa polskiej sztuki współczesnej, wystawa poświęcona historii banku oraz galeria kart płatniczych. W wirtualnej PKO Rotundzie obecne są roboty, które pomagają odwiedzającym zapoznać się z podstawowymi informacjami o banku. Instytucja poszukuje firm do współpracy w zakresie planowanego rozwoju na platformach gamingowych jak Fortnite czy Roblox.

Galerię polskiej sztuki współczesnej ze zbiorów PKO Banku Polskiego czy wystawę poświęconą historii banku. Jest też element grywalizacji, który wprowadza możliwość odnajdywania i zbierania cyfrowych kropek umieszczonych w różnych Dow Jones Industrial Average konsoliduje w strukturze gospodarstwa miejscach placówki. Jak dodano, PKO BP widzi również przestrzeń do współpracy z zewnętrznymi dostawcami, np. W zakresie nabycia wirtualnej działki czy zaprojektowania przestrzeni dostosowanej do specyfiki platformy The Sandbox.